Blog

wrak samochodu

Wielu osobom oddanie samochodu lub poszczególnych części na złom, kojarzy się z czymś, co zrobią jedynie w ostateczności. Jednak nie jest to słuszne myślenie. Samochód, który odmówił posłuszeństwa, a pieniądze, które trzeba wydać na naprawę znacząco przewyższają wartość całego pojazdu, nie jest dobrym towarzyszem podróży. O wiele lepiej kupić nowy. Oddając samochód do skupu działamy legalnie, a co najważniejsze zarabiamy pieniądze i oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie kupca. 

mity i fakty

Skup złomu to miejsce, które wiąże się z pewnymi wyobrażeniami – ogromna powierzchnia, na której zalegają nieużywane części stalowe i aluminiowe, puszki i elementy starych urządzeń. Warto jednak wiedzieć, że skup złomu to profesjonalna działalność zajmująca się nie tylko składowaniem, ale przede wszystkim przygotowaniem do recyclingu surowców wtórnych i kompleksową obsługą klienta, który chce zrobić porządki w domu lub w firmie.

makulatura

Surowce wtórne przyjmowane do skupu to nie tylko stal, metale kolorowe to również tworzywa sztuczne, szkło i makulatura. O tym, że warto składać papiery i kartony na makulaturę, nie będziemy dziś pisać, chcemy jednak skupić się nad tym, by poznać szczegóły pakowania i składowania makulatury.  Jak zatem zbierać makulaturę?

złom

Żyjemy w czasach, kiedy to walka o ochronę środowiska jest obecna w każdej gałęzi przemysłu. Każdy z nas powinien wyrabiać w sobie i w swoim najbliższym otoczeniu ekologiczne zachowania.

złom

Wzrastający z każdym rokiem poziom stężenia metali ciężkich jest jednym z najbardziej uciążliwych elementów skażenia środowiska. To właśnie metale ciężkie zaliczane są do zanieczyszczeń, które stanowią największe zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka. Receptą na przeciwdziałanie przenikaniu metali ciężkich do gleby oraz wód gruntowych jest ich recycling.

metale kolorowe

Złom stalowy jest jednym z chętniej sprzedawanych surowców wtórnych. Skupy złomu działają już praktycznie w każdym mieście. Zarówno stały się popularne w dużych miastach jaki i mniejszych mieścinach. Aktualne ceny metali kolorowych są uzależnione od regionu, w którym znajduje się skup. Sprzedaż złomu to nie tylko troska o środowisko, możliwość uporządkowania garażu, ale również świetny interes.

makulatura

Skup złomu, jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje od nas wszelkie stare lub nieużyteczne metalowe odpady, które określamy mianem złomu. Złom może być ciężki, np. grube rury, pręty zbrojeniowe, elementy konstrukcji budowlanych, lub lekki, np. czyli wszelkiego rodzaju blachy, których grubość nie przekracza 4 mm. Jednak przedsiębiorstwa specjalizujące się w przetwórstwie surowców wtórnych przyjmą od nas również inne odpady, których chcemy się pozbyć. Co poza złomem można sprzedawać na skupie?

odpady kablowe

Odpady kablowe to wszelkiego rodzaju przewody stosowane przy instalacjach elektrycznych, kable telekomunikacyjne, transmisyjne, energetyczne itd. Generowane są nie tylko w przedsiębiorstwach przemysłowych, ale również w gospodarstwach domowych. Co z nimi zrobić? Jak je rozsądnie zagospodarować, aby nie zagrażały środowisku naturalnemu?

złom

Sprzedając złom na skupie, nie tylko pozbywamy się niechcianego przedmiotu, ale możemy na tym zarobić. Dzięki sprzedaniu złomu skupowi, może on zostać poddany przetworzeniu, co pozwala na zmniejszenie eksploatacji naturalnych złóż, a także ograniczyć zaśmiecanie planety. Jednak przy przyjmowaniu złomu do skupu, należy pamiętać o kilku rzeczach.

akumulator

Jedną z ważniejszych części w każdym samochodzie jest akumulator. Odpowiada on za magazynowanie energii elektrycznej oraz jej dostarczanie do odpowiednich obwodów elektrycznych samochodu.  Z czasem jednak się zużywa i wymaga wymiany na zupełnie nowy. Co zrobić z zużytym akumulatorem? Zanieść na Skup Złomu Andrzej Burczy. Pod żadnym pozorem nie należy wystawiać go na śmieci wraz z odpadami komunalnymi, bądź wyrzucać byle gdzie, ponieważ zawierają różne substancje toksyczne dla środowiska, w związku z czym wymagają dostarczenia do specjalnego punktu odbioru tego typu odpadów.