Blog

złom

Żyjemy w czasach, kiedy to walka o ochronę środowiska jest obecna w każdej gałęzi przemysłu. Każdy z nas powinien wyrabiać w sobie i w swoim najbliższym otoczeniu ekologiczne zachowania.

złom

Wzrastający z każdym rokiem poziom stężenia metali ciężkich jest jednym z najbardziej uciążliwych elementów skażenia środowiska. To właśnie metale ciężkie zaliczane są do zanieczyszczeń, które stanowią największe zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka. Receptą na przeciwdziałanie przenikaniu metali ciężkich do gleby oraz wód gruntowych jest ich recycling.

metale kolorowe

Złom stalowy jest jednym z chętniej sprzedawanych surowców wtórnych. Skupy złomu działają już praktycznie w każdym mieście. Zarówno stały się popularne w dużych miastach jaki i mniejszych mieścinach. Aktualne ceny metali kolorowych są uzależnione od regionu, w którym znajduje się skup. Sprzedaż złomu to nie tylko troska o środowisko, możliwość uporządkowania garażu, ale również świetny interes.

makulatura

Skup złomu, jak sama nazwa wskazuje, przyjmuje od nas wszelkie stare lub nieużyteczne metalowe odpady, które określamy mianem złomu. Złom może być ciężki, np. grube rury, pręty zbrojeniowe, elementy konstrukcji budowlanych, lub lekki, np. czyli wszelkiego rodzaju blachy, których grubość nie przekracza 4 mm. Jednak przedsiębiorstwa specjalizujące się w przetwórstwie surowców wtórnych przyjmą od nas również inne odpady, których chcemy się pozbyć. Co poza złomem można sprzedawać na skupie?

odpady kablowe

Odpady kablowe to wszelkiego rodzaju przewody stosowane przy instalacjach elektrycznych, kable telekomunikacyjne, transmisyjne, energetyczne itd. Generowane są nie tylko w przedsiębiorstwach przemysłowych, ale również w gospodarstwach domowych. Co z nimi zrobić? Jak je rozsądnie zagospodarować, aby nie zagrażały środowisku naturalnemu?

złom

Sprzedając złom na skupie, nie tylko pozbywamy się niechcianego przedmiotu, ale możemy na tym zarobić. Dzięki sprzedaniu złomu skupowi, może on zostać poddany przetworzeniu, co pozwala na zmniejszenie eksploatacji naturalnych złóż, a także ograniczyć zaśmiecanie planety. Jednak przy przyjmowaniu złomu do skupu, należy pamiętać o kilku rzeczach.

akumulator

Jedną z ważniejszych części w każdym samochodzie jest akumulator. Odpowiada on za magazynowanie energii elektrycznej oraz jej dostarczanie do odpowiednich obwodów elektrycznych samochodu.  Z czasem jednak się zużywa i wymaga wymiany na zupełnie nowy. Co zrobić z zużytym akumulatorem? Zanieść na Skup Złomu Andrzej Burczy. Pod żadnym pozorem nie należy wystawiać go na śmieci wraz z odpadami komunalnymi, bądź wyrzucać byle gdzie, ponieważ zawierają różne substancje toksyczne dla środowiska, w związku z czym wymagają dostarczenia do specjalnego punktu odbioru tego typu odpadów.

złom wsadowy

Mianem złomu nazywa się wszystkie przedmioty metalowe przeznaczone do wykorzystania w procesie recyklingu. Oddawanie do skupów wszelkiego rodzaju wyrobów metalowych, których się już nie używa, pozwala nie tylko zarobić pieniądze, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, ale także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Aby usprawnić przetwarzanie złomu, powstał podział tego surowca ze względu na różne kryteria, które warto poznać przed wizytą w skupie.

metale żelazne złom

Skupy złomu zajmują się skupem różnego typu metali żelaznych oraz nieżelaznych. Dzięki sprzedaży metali w specjalnie przeznaczonych punktach, możemy nie tylko nieco zarobić, ale także przyczynić się do troski o środowisko. Materiały te są bowiem przetwarzane i wykorzystywane ponownie kolejny raz, co z kolei ogranicza procesy produkcyjne zanieczyszczające naszą planetę. Warto więc poznać typy metali żelaznych, które mogą otrzymać „drugie życie”.

Aluminium

Recykling cieszy się stałym zainteresowaniem, ponieważ zapewnia duże korzyści dla środowiska, jest sposobem na uporządkowanie otaczającej nas przestrzeni, a przy okazji stanowi także szansę na dodatkowy zarobek. Obrót surowcami wtórnymi – w tym i metalami kolorowymi – ma również coraz większe znaczenie dla szeroko pojętej gospodarki. Skup, a następnie recykling zużytych materiałów umożliwia pozyskanie ich za korzystniejszą cenę i przy znacznie mniejszym nakładzie pracy niż w kopalniach. Przy obrocie surowcami wtórnymi warto jednak posiadać szczegółową wiedzę o tym, co można oddać do skupu, a z czym lepiej się tam nie fatygować. Co w takim razie zaliczamy do metali kolorowych i jakie odpady je w sobie zawierają? Podpowiemy w poniższym wpisie.